Ranking dieta niskowęglowodanowa

Czy dieta niskowęglowodanowa jest zdrowa?

Dieta low carb wymaga ograniczenia spożycia węglowodanów, głównie  prostych. Znajdziesz je w cukrze i wyrobach z białej mąki. Na tej diecie obniżasz maksymalnie ilość  spożywanych węglowodanów na rzecz zdrowych tłuszczy i białka, co podkręca spalanie tłuszczu i powoduje, że chudniesz, a także szybciej stajesz się syty.

Czy dieta niskowęglowodanowa jest dla Ciebie?Jeżeli potrafisz zrezygnować z chrupiącego pieczywa i tradycyjnego spaghetti, spróbuj tego co oferuje dietanisko węglowodanowa i ciesz się efektami, które zachwalają zwolennicy tego sposobu żywienia.

Czym jest dieta niskowęglowodanowa i jak komponować jadłospis według jej zasad?

Odpowiedzią na pytanie, jak działa dieta niskowęglowodanowa są odpowiednie ilości składników dostarczanych do organizmu. Kluczem do sukcesu, jest pilnowanie, aby to co zjadasz dotaczało ich dokładnie tyle, ile nakazują wytyczne.

 Zasady diety opierają się na zbilansowaniu odpowiednich proporcji makroskładników. Założenia diety low cab nakazują zminimalizować węglowodany zwiększając podaż tłuszczów i białka.

Zatem na tej diecie czerpiesz energię głównie z tłuszczów, których dzienne spożycie powinno pokrywać ok 45% dziennego zapotrzebowania kalorycznego, 30 %  białka oraz nie więcej niż 25% węglowodanów. Nie powinno się całkowicie rezygnować z węglowodanów, a jedynie znacząco ograniczyć ich ilość.

Co jeść na diecie niskowęglowodanowej, aby nie łamać reguł odpowiednio ustalonych proporcji? Dozwolone są produkty niskowęglowodanowe. Nabiał w postaci serów kefirów,a także jaja, mięsa i ryby, odpowiednio wkomponowane w jadłospis pokryją zapotrzebowanie zarówno na białko, jak i na tłuszcze.Świetnym źródłem składników na których bazuje będzie również awokado, orzechy, czy oliwa z oliwek. 

Z diety niskowęglowodanowej należy wykreślić przede wszystkim wysokoprzetworzoną żywność, w tym słodycze i przekąski oraz napoje słodzone. Oprócz tych oczywistych produktów, należy wyeliminować winogrona,gruszki i jabłka, warzywa z dużą zawartością skrobi, oraz produkty zbożowe.

Jak ułożyć jadłospis bez węglowodanów niemalże? Inspirację na śniadania czerp z bogactwa nabiału, na obiad zaserwuj sobie czerwone mięso lub drób oraz tłuste ryby, które możesz uzupełnić warzywami.

Low carb dieta - jak działa na organizm niski poziom węglowodanów?

Niskowęglowodanowa dieta daje szybkie efekty, stąd zapewne jej popularność. Będzie doskonałym wyborem dla osób, którym szczególnie zależy na błyskawicznej utracie nadprogramowych kilogramów przed ważnym wydarzeniem. Jednak nie jest to odpowiedni sposób odżywiania w dłuższej perspektywie. Powinna trwać ok.tygodnia, nie dłużej niż trzy tygodnie.

Poza wizualnymi atutami, wpływa również na organizm. Wprowadzenie tego sposobu żywienia pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze, a także ułatwia kontrolowanie poziomu glukozy we krwi.Będzie zatem dobrym wyborem dla chorych na cukrzycę typu 1 i 2.

Warto przypomnieć, że uwagi na restrykcyjny charakter powinna być stosowana krótkotrwale i nie powinna być traktowana jako długotrwały sposób żywienia, gdyż efektem ubocznym mogą być niebezpieczne dla zdrowia niedobory składników odżywczych. Z tego właśnie powodu, warto zainwestować w prawidłowo ułożoną dietę przez profesjonalistów, zamawiając catering dietetyczny low carb.


Czy dieta bezwęglowodanowa jest dla wszystkich? Niestety, nie. Jeśli pracujesz fizycznie, uprawiasz czynnie sport, lepiej nie podejmuj prób przejścia na tę dietę, ponieważ nie zapewni Ci odpowiedniej energii, której źródłem są właśnie węglowodany, których podaż na diecie niskowęglowodanowej znacznie obniżasz. Niski poziom cukru w organizmie zwiększa produkcję kortyzolu, który może skutkować rozdrażnieniem czy zmęczeniem.

Dieta pudełkowa low cab - 5 powodów dlaczego warto zainwestować w catering dietetyczny

Wykupując catering dietetyczny, tak na prawdę inwestujesz w swoje zdrowie. Dieta pudełkowa, którą otrzymujesz w ramach tej usługi, daje Ci pewność, że pod pieczą specjalistów przeprowadzisz dietę we właściwy sposób. Specjaliści z dziedziny dietetyki układają Twój plan żywieniowy w oparciu o nawet najbardziej rygorystyczne zasady, a żaden zakazany produkt nie ma szans znaleźć się na Twoim talerzu, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku diet na nietolerancje pokarmowe.

Sprawdź, jakie korzyści daje Ci catering niskowęglowodanowy:

  1. Dieta pudełkowa low carb to idealne wsparcie dla prowadzących intensywny tryb życia. Korzystając z gotowych dań dostarczanych do Twojego mieszkania oszczędzasz czas. 
  2. Dieta pudełkowa niskowęglowodanowa opracowana przez dietetyka, to pewność odpowiednio zbilansowane pod względem wartości odżywczych i kalorycznych.
  3. Przeglądając ranking cateringów wybierasz menu wypełnione daniami, które najbardziej przypadną Ci do gustu.
  4. Catering low carb, pozwoli Ci wytrwać na diecie zdejmując z Ciebie ciężar planowania zakupów, zastanawiania się co możesz zjeść na mieście, oraz czy odpowiednio rozłożyłeś zawartość makroskładników w posiłkach. Dzięki czemu jesteś bardziej zmotywowany, do osiągania swoich celów żywieniowych.
  5. Otrzymujesz smaczną, zdrową i w pełni dostosowaną do Twoich potrzeb dietę oraz możesz dostać, także kody rabatowe na catering na Zniżki na catering , dzięki czemu oszczędzisz również pieniądze.

Jeśli wiesz już, że ta dieta jest właśnie dla Ciebie, zaufaj profesjonalistom, którzy pomogą Ci osiągnąć cel w bezpieczny sposób.

Treści opracowane przy współpracy z dietetykiem klinicznym

Wybierz dietę idealną dla Ciebie!