Ranking Dieta Dash

Dieta Dash - czym jest jeden z najzdrowszych sposobów odżywiania?

Dieta dash została okrzyknięta przez ekspertów najzdrowszą wśród diet.Pojawienie się Diety dash, to efekt pracy specjalistów przeprowadzających badanie nad wpływem modelu żywieniowego na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. W badaniu testowano trzy diety, najskuteczniejszy okazał się sposób żywienia o cechach diety śródziemnomorskiej. Nazwa diety, która pozwoliła osiągnąć badanym najlepsze rezultaty, była inspirowana samym badaniem Dietary Approches to Stop Hypertension – w skrócie DASH. 

O tej diecie można pisać niemal w samych superlatywach. Jest bezpieczna, ponieważ opiera się na racjonalnym odżywianiu, wpływa pozytywnie na stan zdrowia, a także odchudza. Czego jeszcze możesz się spodziewać przechodząc na tę dietę?

Pokonaj nadciśnienie dietą dash i poznaj jej wszystkie zalety!

Z uwagi na jej doskonały wpływ na układ krwionośny, jest polecana osobom chorym oraz w ramach profilaktyki znajdującymi się w grupie ryzyka związanych z chorobami sercowo – naczyniowymi, w tym z nadciśnieniem tętniczym, podwyższonym poziomem cholesterolu LDL oraz cukrzykom. Będzie, także doskonała formą prewencji dla ludzi prowadzących niewłaściwy tryb życia, z nadwagą  i palaczy.

Czym jest dieta dash i na czym polega jej fenomen? Jak większość diet w jadłospisie znajduje się dużo miejsca dla warzyw i owoców, jednak zawartość w codziennym menu, tych pierwszych powinna być nieco większa. Niezwykle ważne, aby produkty obfitowały w składniki takie jak magnez korzystnie wpływający na pracę serca, oraz funkcjonowanie mięśni i mózgu, a także potas, czy błonnik niosący profity nie tylko dla układu trawiennego i wspomagający kontrolę masy ciała, ale oczyszczający tętnice ze złogów cholesterolu. Jednocześnie należy wystrzegać się nasyconych kwasów tłuszczowych, a także ograniczyć sól.

Warto sumiennie stosować się do zasad jakie wyznacza ta dieta, ponieważ może znacznie wpłynąć na Twoje samopoczucie. Efekty diety dash będą z pewnością widoczne na wadze, ale to nie jedyne jej zalety. Poza obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi, które było genezą powstania tego sposobu odżywiania, okazuje się że nie tylko wpływa na jakość życia, ale również może je wydłużyć! Według przeprowadzonych badań dieta dash zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci, zwłaszcza z spowodowanej chorobami układu sercowo -naczyniowego, a nawet nowotworu.

Zaletą tej diety jest jej zrównoważony charakter, dzięki czemu w przeciwieństwie do wielu restrykcyjnych diet, można ją traktować jako stały styl odżywiania. Na tej diecie nie musisz sobie wszystkiego odmawiać! Nie wymaga wykluczania całych grup pokarmów, a jedynie ograniczenie lub rezygnację z niektórych produktów, które niekorzystnie wpływają na zdrowie. Jej największym atutem jest przede wszystkim profilaktyka cukrzycy, chorób serca i metabolicznych. Wady diety dash, wskazywane są przez miłośników soli, którym może być trudno przyzwyczaić się do mało słonych potraw.

Catering dietetyczny DASH - wszystkie istotne składniki zamknięte w pudełku

Dieta dash pudełkowa, zapewni całodzienne menu oparte się na zdrowych zbilansowanych posiłkach. Pozwoli Ci zatem w łagodny sposób, bez szokujących dla Twojego ciała restrykcji, zmienić nawyki żywieniowe, za które podziękuje Ci Twoje serce. 

 Bez względu na to czy próbujesz wdrożyć zasady diety samodzielnie czy bardziej odpowiada Ci profesjonalnie przygotowana dieta dash catering dowiedz się, jakie produkty należy włączyć do jadłospisu, aby zapewnić sobie codzienne źródło,wartościowych składników.

 Dozwolone są wszystkie owoce i warzywa, pełnoziarniste produkty zbożowe, chude gatunki mięs oraz chude przetwory mleczne. Zalecane są również rośliny oleiste, różne rodzaje orzechów i nasiona, jako źródło cennych tłuszczy. Warto zrezygnować, jak zaleca większość diet, ze słodyczy, wysoko przetworzonej żywności i napojów słodzonych.

Jadłospis na diecie dash jest skomponowany,tak aby łączyć produkty z różnych grup żywieniowych. Na śniadanie lub możesz zjeść owsiankę z owocami, pełnoziarniste pieczywo z chudym twarogiem lub wędliną, na obiad łososia z warzywami kaszą. W ramach podwieczorku lub przekąski posiłki można uzupełniać warzywami lub owocami w naturalnej postaci albo w formie koktajli.

Zamawiając catering dash masz pewność, że dania zostaną przygotowane według zasad tej diety i z zalecanych produktów. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że przyniesie spodziewane efekty.

Twoim priorytetem jest apetycznie szczupła sylwetka? Naturalnie spowalniający metabolizm nie musi oznaczać nadprogramowych kilogramów. Zamiast wyrzeczeń, czerp z życia wszystkie smaki dzięki idealnie ułożonemu menu.

Notorycznie łamiesz zasady diet, podjadasz niezerowe przekąski, bo ciężko Ci wytrwać na diecie i wciąż czujesz głód? Prawdopodobnie nie dostarczasz organizmowi za mało kalorii lub składników odżywczych, dlatego domaga się tłuszczu i cukrów prostych. Jeśli brak Ci determinacji, zamów catering dietetyczny, który zadba o to abyś osiągnął wyznaczony cel. Nic tak nie zmotywuje Cię do trzymania się zasad, jak gotowa dieta pudełkowa dash, dostarczona każdego dnia pod Twoje drzwi, uwalniając Cię od konieczności gotowania według ścisłych reguł. Zbilansowane i wartościowe dania, będące dziełem ekspertów nasycą Cię i dopieszczą Twój zmysł smaku.

Dieta pudełkowa to wygodna i korzystna opcja – oprócz pysznych dań oferujemy zniżki na catering.

Wykorzystaj kody rabatowe na catering i oszczędzaj, nie rezygnując z doskonale dopracowanego menu. Ranking cateringów pomoże Ci wybrać idealnie dopasowaną do Ciebie ofertę.

 

Treści opracowane przy współpracy z dietetykiem klinicznym

Wybierz dietę idealną dla Ciebie!