Ranking Dieta dr. Ewy Dąbrowskiej

Dieta dr. Ewy Dąbrowskiej - rewitalizujący program żywieniowy.

Czy jesteś gotów na dietę bardziej radykalną niż weganizm?  Jeśli tak skosztuj roślinnych dań zaserwowanych w najbardziej naturalnej formie, jaką możesz sobie wyobrazić. Jeżeli nie jesteś przywiązany do smaku mięsa czy smażonych potraw, z pewnością czeka Cię sukces. 

Trzy etapowa dieta przeprowadzi cię łagodnie przez cały proces – od śmieciowego jedzenia po świadome odżywianie.

Dieta dr. Dąbrowskiej - surowa dieta, surowe reguły?

Dieta dr Dąbrowskiej jest dietą oczyszczającą, która kosztuje wiele wyrzeczeń, za to w zamian oferuje sprzyjające samoleczeniu środowisko. Zadaniem tego sposobu żywienia jest wprowadzenie organizmu w stan homeostazy.

Dieta, jest rodzajem postu, należy zatem stosować ją okresowo, a czas trwania nie powinien być dłuższy niż 6 tygodni. Jeżeli chcesz skupić się jedynie na oczyszczaniu organizmu, wystarczy 10 – 14 dniowy post, natomiast jeżeli chcesz zobaczyć wieloaspektowy wpływ diety Dąbrowskiej na organizm, to powinieneś ją kontynuować, gdyż procesy przeciwzapalne zachodzą po tym czasie.

Zamierzasz spróbować tej diety? Powinieneś zastąpić mięso, jak również wszystkie produkty odzwierzęce warzywami i owocami, oraz wszelkimi produktami roślinnymi.

Dieta Dąbrowskiej jest surowa nie tylko w swych założeniach, lecz także w dosłownym znaczeniu, bowiem należy radykalnie ograniczyć produkty podawane obróbce termicznej.

Swoje menu komponujesz na bazie sałatek, surówek i soków ze świeżych  warzyw i owoców, czyli tego, co do tej pory kojarzyłeś z dodatkiem do głównego posiłku. Dopuszcza się jednak, również duszone, gotowane i pieczone posiłki, jednak nie powinny stanowość większej części całodziennego menu .Ważną kwestią jest spokojne spożywanie regularnych posiłków, które powinny być konsumowane w wolnym tempie i dokładnie przeżuwane, co pozytywnie wpłynie na proces trawienia.

Diętę przeprowadzisz w trzech etapach, z których pierwszy trwający tydzień ma za zadanie przy pomocy diety oczyszczającej przygotować  do postu leczniczego. W tym czasie stopniowo ograniczasz kaloryczność i wykluczasz mięso, oraz nabiał i produkty z pszenicy. Dozwolonymi produktami na tym etapie są kasze,nasiona, warzywa i owoce. Kolejny etap to właściwy post,podczas którego spożywasz jedynie owoce i warzywa. Po 2-6 tygodni przechodzisz do ostatniego etapu, który powoli wyprowadza cię z postu, ale wprowadzasz zasady zdrowego odżywiania, jednak w bardziej zrównoważony sposób, niż w czasie postu. 

Co jeść na diecie Ewy Dąbrowskiej? Lista zalecanych i niedozwolonych produktów

Podczas trwania postu, należy radykalnie zmienić sposób żywienia wykreślając z menu przetworzoną żywność, produkty z białej mąki, przetwory mleczne oraz z mąki.W tym czasie należy zrezygnować również z orzechów, pestek, ziemniaków, a nawet warzyw strączkowych.

Jadłospis na diecie Dąbrowskiej powinien składać się z zup warzywnych oraz duszonych warzyw. Oprócz tego zaleca się wprowadzić do diety koktajle warzywno – owocowe, surówki, zakwas buraczany i kiszonki. Warto uzupełniać płyny pijąc wodę, soki i herbatki ziołowe.

Zalecane produkty to warzywa liściaste, buraki marchew, kalafior,brokuł,szpinak. Zalecane są owoce jagodowe, kiwi, grejpfrut, arbuz a także morele i wiśnie. Podczas postu, należy się nawadniać, powinno to być minimum 3 litry płynów, w tym  wody, herbat ziołowych oraz soków warzywnych.

Jak działa post Dąbrowskiej?

Mimo wielu zalet, restrykcyjny charakter diety może budzić kontrowersje i wątpliwości, dlatego warto zrobić bilans potencjalnych zysków i strat z jakimi może wiązać się wprowadzenie radykalnych zasad, oraz skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem przed jej zastosowaniem. 

Post dąbrowskiej doskonale oczyszcza organizm z toksyn poprawiając samopoczucie. W pierwszej kolejności organizm pozbywa się nadmiaru wody likwidując obrzęki, następnie usuwa złogi tłuszczu w dalszej kolejności wykazuje działanie przeciwzapalne.

Jadłospis oparty na łatwo przyswajalnych produktach wspomaga pracę układu trawiennego niwelując dolegliwości z jego strony.Duża zawartość błonnika pokarmowego, przy jednoczesnym ograniczeniu kalorii pomaga szybko zrzucić nadprogramowe kilogramy. 

Dieta dr Dąbrowska jest bogata w cenne dla skóry minerały, witaminy i antyoksydanty, co oznacz, że rezultaty zobaczysz nie tylko na wadze ale również w lustrze. Ponadto  podnosi odporność organizmu na infekcje. Plan żywieniowy skomponowany został na bazie składników wykazujących działanie przeciwzapalne, które jest wykorzystywane w leczeniu przewlekłych chorób tj. Hashimoto, w stanach zapalnych stawów, a także w problemach dermatologicznych.

Dieta dr Dąbrowska nie zapewnia jednak równowagi żywieniowej, wyklucza wiele równie wartościowych produktów z niektórych grup. Wykluczenie nabiału, jaj, mięsa, a także produktów zbożowych może skutkować niedoborami składników odżywczych, w tym wapnia, witaminy b12 oraz białka. Ograniczona kaloryczność posiłków może w konsekwencji prowadzić do obniżonej koncentracji, braku siły i energii, co może także obniżyć wydajności w pracy i prowadzić do gorszego samopoczucia. W najgorszym przypadku może być ryzykowna dla osób z niektórymi schorzeniami. Zakazana jest przy chorobach nowotworowych, niewydolności narządów i podczas depresji. Nie można w ten sposób odchudzać dzieci i nastolatków, ani stosować w ciąży i podczas laktacji.

Dieta dr Dąbrowskiej catering - kompletne wyżywienie z dostawą

Pozornie przygotowanie menu na diecie bazującej głównie na surowych posiłkach, nie powinno być czasochłonne. Niemniej jednak, jeżeli zastosowanie diety składającej się z kilku etapów wydaje się skomplikowane – skorzystaj z przygotowanej przez ekspertów dietetyki i profesjonalnych kucharzy posiłków. Catering dr Dąbrowskiej pomoże ci bezpiecznie wdrożyć wszelkie reguły. 

Catering dr Dąbrowska, to szansa na uzyskanie spektakularnych efektów, dzięki trzymaniu się zasad diety, poprzez komfortowe otrzymywanie diety pudełkowej prosto na podany adres.

Dieta pudełkowa to najdogodniejsza forma stosowania diety, dająca absolutną gwarancję jakości. Catering dietetyczny oferuje wszystkie rodzaje diet, w tym także  post dąbrowskiej catering z dostawą.

Wykorzystaj kody rabatowe na catering i zyskaj zniżki na catering!Zapraszamy na ranking cateringów.

Treści opracowane przy współpracy z dietetykiem klinicznym

Wybierz dietę idealną dla Ciebie!