Ranking dieta niskie IG

Dieta niskie IG - popraw stan zdrowia dietą diabetyków

 Dieta niskiego ig dedykowana diabetykom, koncentruje się na wyborze produktów o niskim indeksie glikemicznym, co ma na celu kontrolę poziomu cukru we krwi i zapobieganiu gwałtownym skoku, a następnie spadkom glukozy.

Dieta z niskim ig  jest ukierunkowana na kontrolę poziomu indeksu glikemicznego w produktach.Na tej diecie pożądane są produkty o niskiej wartości ig, należy wykluczyć te o wysokim indeksie glikemicznym, ponieważ są zbyt szybko trawione, co w efekcie powoduje gwałtowny wyrzut glukozy we krwi. Natomiast idealnym stanem jest jej stabilny poziom, jaki ma zapewnić ta dieta. Istotne jest spożywanie regularnych posiłków w odpowiednich odstępach czasu. Jakie jeszcze zasady należy wdrożyć na tej diecie i jak dodać sobie motywacji zamawiając catering z niskim indeksem dietetycznym?

Podstawowe założenia diety o niskim indeksie glikemicznym

Kluczową zasadą diety o niskim indeksie glikemicznym (IG) jest spożywanie pokarmów, które mają niewielki wpływ na poziom glukozy we krwi. Dieta niskie IG opiera się na unikaniu wysoko przetworzonych jedzeni, bogatych w cukry prostych i białe mąki. Alternatywą dla nich jest spożywanie pokarmów, które są bogate w błonnik, oraz zdrowych zamienników.

Posiłki powinny być przygotowywane w nieprzetworzony sposób rezygnując ze smażenia i panierowania potraw, a zamiast tego zaleca się gotowanie, pieczenie, duszenie lub grillowanie. Istotne jest zachowanie regularnych odstępów między posiłkami, aby utrzymać stabilny poziom glukozy we krwi przez cały dzień. W diecie o niskim IG warto również zwracać uwagę na proporcje posiłków. Należy, także spożywać większą ilość warzyw i ograniczać ilość spożywanego mięsa. 

Dieta z niskim indeksem glikemicznym - wybierz produkty z niskim ig

Dieta niskie ig uwzględnia jadłospis oparty na pożywieniu zawierającym niski indeks glikemicznym, które są dłużej trawione, przez co w  równie wolnym tempie uwalniają cukier do krwiobiegu.

Stabilny poziom glukozy zapewnią produkty o niskim indeksie glikemicznym, które są na tej diecie dozwolone. Możesz ustalić swoje menu, z wykorzystaniem białego mięsa oraz pełnoziarnistych produktów zbożowych. Polecanymi warzywami są brokułów, sałaty, pomidorów cukini, czy marchwi oraz zalecanych owoców w surowej postaci jabłek, truskawek, gruszek i cytrusów. Swój posiłek możesz uzupełnić zdrowymi tłuszczami – oliwą z oliwek i awokado, a także uzupełnić orzechami i nasionami lnu i dyni.

Będąc w grupie ryzyka cukrzycy typu 2 lub chcąc skorzystać z dobrodziejstw tej diety, powinieneś absolutnie wykluczyć zakazane produkty, zwłaszcza białe pieczywo, biały ryż i makarony, słodycze oraz słodkie napoje, a także niektóre owoce takie jak banany, arbuzy i winogrona.

Codzienne menu powinno składać się z 5 posiłków bazujących na produktach o niskim ig.Komponując jadłospis na diecie niskie ig, możesz uwzględnić śniadania w formie owsianek, kanapek z pełnoziarnistego pieczywa z gotowaną, chudą wędliną i pomidorem. Na obiad pieczony kurczak z warzywami i brązowym ryżem, a na kolację sałatka z grilowanym indykiem. Wcześniej, na podwieczorek możesz zjeść marchewki z humusem.

Jak dieta o niskim indeksie glikemicznym wpływa na zdrowie

Wybór pokarmów o niskim indeksie glikemicznym, może po pewnym czasie zaowocować pozytywnym wpływem na zdrowie, nie tylko chorych na cukrzycę typu drugiego i osób z predyspozycjami do niej, ale również może pomóc w kontroli masy ciała, głównie dzięki bogatej zawartości błonnika pokarmowego zawartego w produktach o niskim ig. Natomiast rezygnując z niezdrowych przekąsek zakazanych na tej diecie i ograniczając produkty z wysokim ig zapobiegasz chorobom układu sercowo – naczyniowego, a nawet niektórych rodzajom nowotworów, oraz wspomaga obniżenie poziomu cholesterolu LDL. Dieta o niskim ig wolniej uwalniając glukozę do krwi, zapewniając tym samym dłużej dobre samopoczucie i energię i unikając jej nagłych spadków.

Dieta niskie ig, poza możliwością kontroli poziomu cukru we krwi, jest również długotrwałe uczucie sytości, które zapewnia bogate w błonnik menu, dzięki czemu unikniesz nieodpartej chęci na podjadanie między posiłkami, co będzie korzystne dla sylwetki. Kolejnym profitem, który będzie widoczny w wynikach badań jest znaczna poprawa profilu lipidowego. 

 Jedną z bardziej odczuwalnych wad tej diety są sporo ograniczenia w wyborze produktów, ponieważ trzeba zmienić całkowicie dotychczasowy styl odżywiania się. Trzeba również nieustannie pamiętać o komponowaniu  posiłków na bazie dozwolonych produktów, a brak niektórych z nich może objawić się niedoborami żywieniowymi, należy bardzo świadomie podejść do planowania posiłków skupiając się również na szukaniu alternatywnych źródeł składników odżywczych ograniczonych na tej diecie.       Niestety organizm może zareagować na duże ilości błonnika biegunkami lub zaparciami oraz wzdęciami.

   Przed rozpoczęciem tej diety zrobić bilans potencjalnych zysków i strat przy wsparciu specjalisty, a także skorzystać z uług takich jak profesjonalny catering dietetyczny z niskim ig.

 opracowanego pod kątem uzupełniania składników odżywczych, których mogłoby brakować.

Dieta o niskim indeksie glikiemicznym catering

Dieta pudełkowa niskie ig pozwoli ci bezproblemowo cieszyć się rezultatami zmiany stylu odżywiania. Nie musisz przygotowywać posiłków w domu, ani do pracy, ponieważ dieta pudełkowa z niskim ig każdego dnia trafi na twój adres, dając gwarancję jakości. Potrawy zostaną przygotowane w sposób w stu procentach zgodny z założeniami tej diety i tylko z produktów o niskim indeksie glikemicznym. Dieta niskoglikemiczna catering uchroni cię przed niebezpiecznymi w zaawansowanej cukrzycy, a także w czasie ciąży, skokami poziomu cukru we krwi. 

Zamów catering dietetyczny i zobacz jak dieta pudełkowa pomoże ci poprawić stan zdrowia. Teraz możesz otrzymać kody rabatowe na catering  i zniżki na catering .  Zobacz ranking cateringów i ciesz się wolnością wyboru. 

Treści opracowane przy współpracy z dietetykiem klinicznym

Wybierz dietę idealną dla Ciebie!