Ranking Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna - sztuka odpowiednich proporcji.

Dieta ketonowa jest stworzona dla osób, które marzą o zrzuceniu zbędnych kilogramów, a przy tym nie wyobrażają sobie życia bez soczystego steku na talerzu. Dlaczego jest skuteczna mimo wysokiej podaży tłuszczy? Cały sekret tkwi w odpowiednio zbilansowanych proporcjach makroskładników, w tym przypadku ograniczasz węglowodany na rzecz tłuszczy. Jeśli to brzmi dla Ciebie zachęcająco, zobacz co jeszcze do zaoferowania ma dla Ciebie dieta keto.

Czym jest ketogeniczna dieta - wyrzeczenia ceną sukcesu.

Dieta ketogeniczna to sposób żywienia opierający się na odpowiednich proporcjach makroskładników, polega na włączeniu na zwiększeniu spożycia tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu ilości węglowodanów w codziennym menu, jest to więc   dieta  wysokotłuszczowa i niskowęglowodanowa. W takich warunkach organizm wchodzi w stan ketozy spalając tłuszcz.

Dieta ketogenna polega na wykluczeniu z diety wszystkich produktów, które mogłyby wytrącić organizm ze stanu ketozy. Jak się okazuje nawet niewielkie ilości cukru,zy  niskotłuszczowego nabiału mogą przeszkodzić w osiągnięciu efektu.

Proporcje  spożywanych codziennie makroskładników  na tej diecie powinny rozkładać się , tak aby tłuszcze stanowiły podstawę menu, przy umiarkowanej zawartości białek i minimalnej zawartości węglowodanów, oscylujących wokół 10% dziennie. Jadłospis diety ketogennej należy komponować w oparciu o powyższe zasady. 

Dowiedz się co jeść na diecie ketonowej, aby była skuteczna. Do codziennego wyżywienia zalecane jest włączenie tłustych produktów mięsnych zwłaszcza takich jak stek, boczek, wołowina, schab, wątróbka, oraz pierś z indyka lub kurczaka. Można czerpać z bogactwa, jakie ma do zaoferowania środowisko wodne, włączając do menu wszelkie dostępne owoce morza w tym homary, kraby, małże oraz makrela, łosoś dorsz, a także inne ryby. Dozwolone, jako źródło tłuszczu jest nabiał w postaci masła, śmietany, twarogu, oraz serów różnego gatunku. Można również jajka w każdej postaci.

Dieta keto, różni się od większości innych diet tym, że w jej przypadku nie można zajadać się warzywami i owocami do woli. Pozwala ona jedynie na wybrane rodzaje warzyw i dopuszcza niewielką ilość wybranych owoców. Zasada jest prosta – wybieramy warzywa, które zawierają niewielką ilość węglowodanów, można zatem nie łamiąc zasad diety uzupełnić posiłki o szpinak, brokuły, kapusta sałata, papryka, cukinia, bakłażan, kalafior,cebula.Dozwolone są jedynie owoce jagodowe. Na liście dozwolonych produktów znajdują się też grzyby oraz orzechy i nasiona. Wybierając orzechy, należy zachować ostrożność, ponieważ mimo wysokiej zawartości tłuszczu, która jest zlecana, niektóre gatunki bogate są  też w węglowodany, dlatego powinny być spożywane sporadycznie w niewielkich porcjach. Do diety mogą być włączone orzechy brazylijskie, pekan, migdały,orzechy laskowe oraz ziemne.

Zakazanymi produktami są przede wszystkim te zawierające węglowodany proste, nie ma więc mowy o kawałku ciasta ani o innych tradycyjnych deserach. Ponadto, należy wyeliminować produkty zbożowe, także w postaci chleba, makaronów, kasz, ryżu oraz wszystkich produktów mącznych. Natomiast alternatywę dla pieczywa, może stanowić specjalne keto pieczywo. Nie zaleca się także wysokoskrobiowych warzyw, dlatego ziemniaki są absolutnie zakazane, podobnie jak bataty, marchew, buraki, pietruszka  czy pasternak. Nie można jeść owoców cytrusów z wyjątkiem soku z limonki i cytryny, używanych jako dodatek do potraw. 

Dieta wysokotłuszczowa - wady, zalety i jej wpływ na organizm

Jeżeli jesteś gotowy na radykalną zmianę dotychczasowego stylu życia i rezygnację z nawyków, za cenę sukcesu jaki obiecuje dieta ketogenna, trzymając się wyznaczonych zasad możesz spodziewać się wymiernych korzyści.

Czy wiesz jak dieta ketogeniczna wpływa na organizm? Oprócz skutecznego działania odchudzającego, które uzyskasz dzięki  ograniczeniu ilości spożywanych węglowodanów, które przyspieszy proces spalania tkanki tłuszczowej, właśnie mniejsza podaż wspomnianych węglowodanów przynosi również efekty w postaci stabilizacji poziomu cukru we krwi, co czyni tę dietę idealnym rozwiązaniem dla osób obciążonych cukrzycą typu 2, a także z insulinoopornością. Dieta zmniejsza uczucie głodu, a także pomogą kontrolować apetyt, co również pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wagi. Ponadto oprawia funkcjonowanie mózgu, dodaje energii i pomaga kontrolować apetyt. Dieta wysokotłuszczowa doskonale poprawia koncentrację, minimalizuje ryzyko chorób neurodegeneracyjnych.  

Niestety ograniczenie spożycia węglowodanów może sprawiać trudności i szybko doprowadzić do zaniechania trzymania ścisłych zasad diety. Wyeliminowanie z jadłospisu warzyw i owoców, po pewnym czasie może objawić się poważnymi niedoborami witamin, minerałów oraz błonnika. Ograniczenie ilości dostarczanego do organizmu błonnika przy jednoczesnym zwiększeniu ilości tłuszczu może przyczynić się do powstawania problemów żołądkowo jelitowych, w tym niestrawności, zaparć lub  biegunek

Stan ketozy, w który celowo wprowadza się organizm, aby produkował ketony będące wówczas alternatywnym źródłem energii, oprócz pożądanych efektów, jakimi jest utrata zbędnych kilogramów, może przynieść również nieprzyjemne konsekwencje takie jak pogorszenie samopoczucia, brzydki zapach z ust, czy nudności.

Dieta keto jest stosunkowo nowym trendem w dietetyce, stąd brak długoterminowych badać na temat jej wpływu na zdrowie, dlatego nie wiadomo tak naprawdę, czy przy wprowadzeniu jej na stałe będzie korzystna dla organizmu.

Dieta ketogeniczna catering, który pomoże Ci wytrwać!

O ile powstało wiele restauracji i lokali gastronomicznych serwujących posiłki wegetariańskie, a nawet wegańskie, w przypadku nowości jaką jest dieta ketogenna, jest znacznie trudniej zamówić  spontanicznie posiłek w barze, dlatego jeśli nie masz czasu, ani ochoty przygotowywać skrupulatnie posiłków według ścisłych zasad diety keto –  dieta pudełkowa ketogeniczna pomoże Ci przetrwać, gdziekolwiek jesteś bez łamania reguł. Catering dietetyczny ketogeniczny jest zaplanowany i przygotowany, tak aby w Twoim menu znalazły się jedynie dania przygotowane na bazie produktów dozwolonych na tej diecie, czego nie zagwarantuje Ci jedzenie na mieście, ponieważ nie masz możliwości poznać wszystkich wykorzystanych składników. 

Catering dietetyczny to usługa dla wszystkich entuzjastów trendów dietetycznych. Dieta pudełkowa pozwoli Ci uzyskać świetne efekty, ciesząc się jednocześnie doskonałym smakiem potraw.

Zobacz, jak kody rabatowe na catering i zniżki na catering pozwolą Ci najeść się do syta w korzystnej cenie! Szukasz najlepszych rozwiązań? Polecamy Ranking cateringów.

Treści opracowane przy współpracy z dietetykiem klinicznym

Wybierz dietę idealną dla Ciebie!